Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #22511, Podvod s investováním do kryptoměn

Podvod s investováním do kryptoměn, Podvod

5.12.2023 Podvod

Dobrý den, začala jsem investovat do kryptoměny a po vydělání 8 000 EUR mě zaslala Deutche Bank dokument, že aby mi danou částku vyplatili, musím zaplatit vratnou kauci 1 888 EUR - prý daných 24% dle směrnice EU dle zákona. Na to mně volal nějaký chlap prý z Deutche Bank a zopakoval mi to. Následně když jsem informovala člověka který mě má ohledně investic na starosti, tak mně to potvrdil. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jde o podvod - o své peníze zaslané podvodníkům (pod záminkou investic do kryptoměn) jste bohužel definitivně přišla. Teď se z Vás snaží vytáhnout další peníze pod smyšlenou záminkou poplatku/daně. Budou si s Vámi volat/psát tak dlouho, dokud jim budete posílat peníze.