Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #9996, Podvod s platební kartou

Podvod s platební kartou, Podvod

8.5.2020 Podvod

Dobrý den, dnes ráno jsem omylem naletěl podvodníkům. Nevšiml jsem si malých detailů a na pochybné stránce jsem si objednal zboží. Byl jsem přesměrován na platbu, zadal jsem jméno, adresu a údaje z karty. Zaplatil jsem pouze 1 USD (28 CZK), o ty mi nejde, ale četl jsem články, že je možnost, že si na mě budou moct vzít půjčku. Šlo to do banky na Kypru. Kartu jsem do 10 minut zablokoval, takže k účtu už přístup snad nemají. Je nějaká možnost, že by z těchto údajů, byli schopni vzít si na mě půjčku,když nemají žádný doklad totožnosti ani číslo OP. Klidně oželím těch 28 korun, jen mám strach ať v budoucnu nemám nějaký problém. Děkuji

Dobrý den,

půjčku bez předložení dvou dokladů totožnosti sjednat nelze. Tady šlo pravděpodobně pouze o riziko zneužití platební karty v budoucnu, kterou jste správně zablokoval.