Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8123, Podvod s prodejem zboží

Podvod s prodejem zboží, Podvod

25.11.2019 Podvod

Prosim o radu. Znamy me pozadal, zda by si nemohl na muj ucet posilat penize za zbozi. Tvrdil ze je internetovy obchodnik s elektro. Rikal ze asi tak na dva tydny. Penize zacaly chodit na muj ucet a ja kazdy vecer jsem mu to odesilala do smenarny. Po 8 dnech mi banka zablokovala ucet. Za 3 dny mne volala Policie a bylo mi sdeleno, ze penize bral a zbozi neposlal. Ucet mam zablokovany 3 tydny a naskocil tam minus 360 000 Kc. To je soucet penez, ktere jsem poslala do smenarny. Proc tam naskocil ten minus, kdyz ja bance nic nedluzim? Na Policii mi bylo sdeleno, ze ucet bude dlouho zablokovany. Na muj dotaz, ze jsem uz 3 tydny bez penez, ptala jsem se, jestli si muzu vybrat duchod. Bylo mi sdeleno ze ne. Podotykam, ze to je muj jediny ucet a vsechny svoje penize mam tam. Musim prece z neceho zit. Poradte. Dekuji. Ten znamy je v USA.

Dobrý den,

podílela jste se na podvodu, kdy bylo mnoha zákazníkům odcizeno 360 000 Kč. To je poměrně závažná trestná činnost a nyní nesete následky. Tomu co jste dělala Vy (přijímala peníze od okradených a posílala je dále) se říká legalizace výnosů z trestné činnosti, lidově praní špinavých peněz. Peníze nedlužíte ani tak bance jako okradeným. Doporučuji Vám si najít dobrého právníka, neboť za tuto trestnou činnost hrozí i trest odnětí svobody.

Ohledně Vašeho známého v USA. Nebylo to spíše tak, že Vás zcela neznámý cizinec kontaktoval přes email a buď se snažil se stát Vaším přítelem nebo Vám slíbil nějaké peníze? Přece dospělý rozumný člověk nemůže takovému neznámému poslat 360 000 Kč nebo svolit k participaci na podvodu. Je to stejné, jako kdyby Vás angažoval prodejce drog s tím, že on bude distribuovat drogy a Vy inkasovat peníze, které mu na konci každého dne pošlete.