Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #21930, Podvodník si na mě založil investiční účty

Podvodník si na mě založil investiční účty, Podvod

19.8.2023 Podvod

Dobrý den, byla jsem podvedena brokerem při investování. Umožnila jsem vzdálený přístup k mému počítači a na jeho radu si založila účty v zahraničí. Jedná se o Coinbase, MoonPay, Binance a Skrill. Momentálně se nemohu dostat ani k jednomu účtu, nefunguje přihlášení ani nedostanu zpětnou odpověď emailem. Mám obavu do budoucna, nevím jestli se neplatí poplatky, i když budu nečinná. I když jsem nahlásila podvod na Policii ČR, nevím jestli hrozí nějaký postih, když jsou účty na mé jméno a adresu. Můžete mi poradit co dělat, abych zamezila následným škodám? Děkuji

Dobrý den,

nikdy nesmíte nikomu dát vzdálený přístup do svého počítače či mobilu, vždy jde o podvod. Doporučuji kontaktovat výše zmíněné instituce a nahlásit podvodně založené účty.