Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5923, Poplatky insolvenčnímu správci a DPH

Poplatky insolvenčnímu správci a DPH, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chci se zeptat, soud určil insolvenčnímu správci měsíční platbu za spravování insolvence 900 Kč. Proč mi tedy účtuje měsíčně 1 089 Kč po celou dobu? Děkuji.

Dobrý den,

částka určená soudem (900 Kč) je bez DPH. Je-li Váš insolvenční správce plátcem DPH (má-li obrat nad 1 mil. Kč), pak Vám k této částce musí účtovat i DPH 21% (189 Kč), které následně odvádí státu.