Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #22984, Poslala jsem peníze ve špatné měně na špatný účet - reklamace

Poslala jsem peníze ve špatné měně na špatný účet - reklamace, Běžný účet

16.2.2024 Běžný účet

Pokračování dotazu č. 22980: Dobrý den, dekuji za odpověď. Přesto budu doufat, ze mi reklamaci uznají. Vždyť pokud omylem pošlete peníze na jiný účet než chcete, tak máte možnost platbu chtít zpátky a mít možnost reklamace. V tomto případě jde o pochybení pravděpodobně z mé strany, ale jedná se o převod v rámci mého účtu. Dekuji

Dobrý den,

děkuji za doplnění - obávám se, že v tomto případě Vám reklamaci neuznají (jak píšete, pochybila jste Vy, nikoliv banka). Pokud pošlete peníze omylem na chybný účet, banka na vaši žádost vyzve majitele účtu k dobrovolnému navrácení peněz. Pokud dotyčný peníze nevrátí, musíte majitele chybně zadaného účtu žalovat pro bezdůvodné obohacení se (toto už je zcela na Vás - banka Vám s žalobou nepomůže, ani Vám nenahradí nevrácené peníze - toto nikdy nemůže být předmětem reklamace).

V rámci převodů mezi vlastními účty ve stejné měně tyto problémy nejsou (peníze si můžete kdykoliv vrátit na původní účet sama). Problém nastává v rámci převodů v různých měnách mezi účty, které jsou taktéž vedeny v různých měnách. Tady ihned po zadání příkazů k platbě dochází ke konverzi měn (banka pro Vás dle aktuálních kurzů nakupuje/prodává devizy). Devizové obchody stornovat nejde.