Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #13661, Pracuji na DPP, musím podat daňové přiznání?

Pracuji na DPP, musím podat daňové přiznání?, Daně

27.3.2021 Daně

Dobrý den, mám dotaz. Od řijna 2020 do dnes mám smlouvu na DPP, nemám k tomu žádný HPP ani jinou další DPP či DPČ smlouvu. Každý měsíc jsem si vydělal nad 10 000 Kč, avšak při nástupu jsem žádný jiný papír na slevy nepodepisoval. Jsem povinen podat daňové přiznání nebo nemusím? Děkuji za odpověd.

Dobrý den,

příjmy z DPP nad 10 000 Kč/měsíc je třeba zahrnout do daňového přiznání. Daňové přiznání podat musíte a činíte tak výhradně ve svém zájmu, neboť budete mít nemalý daňový přeplatek (z důvodu nevyčerpané slevy na poplatníka Vám FÚ vrátí všechny sražené zálohy na daň z příjmu).