Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #16926, Právník slibuje peníze

Právník slibuje peníze, Podvod

18.2.2022 Podvod

Dobrý den, chci se zeptat, zdali je tento e-mai podvod.

Milý Bartos Volám sa Paul Richardson, partner a právnik v oblasti odmeňovania v jednej z popredných právnických firiem v NSW. Existuje nezaplatená „platená zmluva“ s Tuz Energy Turkey vo výške desať miliónov deväťstopäťdesiattisíc amerických dolárov (10 950 000,00 USD). Majiteľom zmluvy bol jeden z našich klientov, pok. ing. Josef Bartos, ktorá bola popredným dodávateľom energetických zariadení pre Tuz Energy. Zomrel pred tromi rokmi pri nehode v Londýne. Od jeho smrti k tomuto tvrdeniu nikto neprišiel a všetky naše snahy nájsť jeho príbuzných zlyhali. Zákon o obchodných spoločnostiach stanovuje, že trvalé poistenie proti nepriaznivým účinkom musí byť odovzdané službe pre opustený štátny majetok po 4 rokoch. Súhlaste preto so spoluprácou so mnou pri využívaní týchto zásad, pretože nesiete rovnaké priezvisko ako zosnulý. Ak mi dovolíte pridať vaše meno do politiky, všetky príjmy budú spracované vo vašom mene. Chcem zdôrazniť, že chcem, aby 10 % z týchto peňazí bolo rozdelených na charitu, pričom zvyšných 90 % sa rozdelí medzi nás. Toto je 100% bez rizika. Mám všetku potrebnú dokumentáciu na urýchlenie procesu veľmi profesionálnym a dôverným spôsobom. Poskytnem všetky relevantné dokumenty na preukázanie, že váš nárok je oprávnený. Táto požiadavka si vyžaduje vysoký stupeň dôvernosti a môže trvať až tridsať (30) pracovných dní od dátumu získania vášho súhlasu. V prípade záujmu ma kontaktujte e-mailom a požiadajte o bližšie podrobnosti a doklady, ktoré predložím, budem Vás kontaktovať aj telefonicky. Ahoj Barr. Paul Richardson

Dobrý den,

ano, jedná se o podvod. Roboti rozesílají tyto emaily desítkám tisíc lidí denně a podvodníci čekají, kdo se chytne. Z toho pak pod různými záminkami tahají peníze (př. napřed nám zaplaťte tyto poplatky, pak Vám pošleme peníze).