Přechod k jiné bance, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
19.8.2014 Akcie a investice

Kdybych se rozhodl přejít od České spořitelny k vaší bance, jak by to bylo složité? Jsem již ve věku 80 let a každá změna mi dělá potíže. Díky za zprávu. V.Prochazka

Dobrý den,
nejsme banka, ale poradenský portál s největším přehledem o bankách a produktech. Doporučuji FIO Banku, mBank, ZUNO Bank či Air-Bank, kde všude Vám povedou běžný účet zdarma bez poplatků (platí se jen za výběry z bankomatu) - více detailů v našem článku zde.

Změna je velmi jednoduchá:

  1. založíte účet v nové bance
  2. převede inkaso, SIPO, zasílání důchodu a jiné pravidelné odchozí/příchozí platby na nový účet
  3. zrušíte starý účet

Máte-li i nějaký úvěr, vezměte v potaz, že schválení úvěru u nové banky nebude okamžité a že bance může při schvalování dělat problém právě vysoký věk žadatele (nejde o diskriminaci, ale počítá se s příjmy sloužícími ke splácení na celý horizont projednávané půjčky).
Změny se určitě nebojte - rozhodně se to vyplatí na nemalé úspoře za bankovní poplatky. Stejně tak neváhejte zkontrolovat i konkurenci u mobilních operátorů a dodavatelů energií - zde všude lze na pravidelných platbách ušetřit velmi mnoho.