Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #12540, Předčasné ukončení životního pojištění a dodanění

Jak uplatnit daňový odpočet po ukončení životního pojištění investor plus od NN Životní pojišťovny?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.1.2021 Spoření

Pokračování dotazu č. 12511: Dobrý den, týká se to ukončení pojistné smlouvy NN Životní pojišťovna, název produktu: životní pojištění investor plus. Manžel od nich dostal tento dopis:

Vážený kliente, dovolte, abychom Vás informovali, že dne 21.12.2020 jsme obdrželi Vaši výpověď pojistné smlouvy. Celkově zaplacené pojistné na hlavním pojištění činí 57 500 Kč, odkupné na které máte nárok je 44 988 Kč. Smlouva byla uzavřena dne 1.6. 2011. Tato smlouva zanikla na základě Vaší výpovědi ke dni 4.1.2021.

Částka 44 499 Kč již byla manželovi vyplacena. Dále je v dopise:

Chtěli bychom Vás touto cestou upozornit, že pokud jste dle podmínek zákona č.586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů, uplatňoval na svou pojistnou smlouvu daňový rozpočet, je nutné uplatněné daňové odpočty dodanit

Prosím, tedy se ptám, kde vzít formulář na dodanění a jakou částku by měl danit? Děkuji předem

Dobrý den,

dodanit (resp. vrátit) je třeba všechny uplatňované slevy na dani za životní pojištění za posledních 10 let. Tuto částku zjistíte ze svých daňových přiznání. Částka se dodaňuje prostřednictvím daňového přiznání.