Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #17434, Předčasný výběr životka

Jak a kdy vyplnit daňové přiznání po částečném odkupu investičního životního pojištění?

28.3.2022 Daně

Dobrý den, uzavřeli jsme investiční životní pojištění v roce 2004, splátky ve výši 12 000 Kč/rok jsme si uplatňovali v daňovém přiznání. V roce 2020 jsme si snížili pojistnou částku na minimální a za rok 2020 jsme již neuplatňovali odpočet. V prosinci 2021 jsme požádali o částečný odkup, částku jsme obdrželi na účet v lednu 2022. Smlouva není zrušena stále běží. Kdy a za jaké období zpětně bychom měli dodanit částečný odkup? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

byla-li smlouva (byť jen částečně) ukončena předčasně, je třeba dodanit všechny uplatňované výhody zpětně za posledních 10 let.