Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #6539, Přeplatek na dani a exekuce

Přeplatek na dani a exekuce, Daně

10.5.2019 Daně

Dobry den, mam dotaz ohledne dani. Dostali jsme danovy preplatek na jedno dite. Bylo nam vypocteno 30 000 Kc, ale pry mel manzel dluh u O2 17 000 Kc, tak nam je strhli. Chtela bych vedet, zda na to maji pravo, kdyz jsou penize zdanene a nikdo nas o nicem neinformoval ani si nejsme vedomi, ze bychom meli dluh. Vsechny exekuce ma manzel na platu, ktere uz 3 roky splaci. Prosim vas o odpoved a radu, velice dekuji.

Dobrý den,

daňový přeplatek je mimořádným příjmem, který náleží exekutorovi. Máte-li dluhy a exekuce, pak Vám náleží z pravidelného příjmu pouze nezabavitelné minimum (dle počtu vyživovaných osob). Vše ostatní jde na úhradu Vašich dluhů.