Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22067, Převedla jsem pozemek na syna a vstoupila do insolvence

Převedla jsem pozemek na syna a vstoupila do insolvence, Exekuce a insolvence

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, před podáním návrhu na zahájení insolvence jsem prodala pozemek synovi za běžnou tržní cenu. Na konci července mi bylo schváleno oddlužení. Už dva měsíce splácím a teď se ozvala insolvenční správkyně, že jsem nezákonně prodala pozemek pod cenou a chce, aby se částka dorovnala. Jaké jsou mě možnosti? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

ono skutečně vypadá velmi podivně, když nejprve majetek přepíšete na rodinu (darem či úplatně) a následně vyhlásíte osobní bankrot. Takovéto převody nemovitostí lze stornovat zpětně až 3 roky. Buď doplatíte rozdíl do tržní hodnoty nebo ins. správce velmi pravděpodobně požádá soud o zrušení převodu pozemku na syna.