Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #9154, Přiznání k dani z příjmu

Musím si podat daňové přiznání, pokud jsem byla od poloviny října 2019 registrovaná na ÚP?

3.3.2020 Daně

Dobrý den, mám dotaz ohledně daní. Od poloviny října 2019 jsem registrovaná na ÚP. Do té doby jsem měla dvě zaměstnání po sobě jdoucích. Chci se tedy zeptat, jestli si musím nyní podat sama daňové přiznání. Děkuji

Dobrý den,

daňové přiznání má povinnost podat každý, kdo měl v minulém roce zdanitelné příjmy (a není jinak osvobozen - např. z důvodu velmi nízkých příležitostných příjmů, které se nedaní). Daňové přiznání, resp. roční zúčtování daní, za Vás mohl provést poslední zaměstnavatel, ale bylo třeba ho požádat do 15/2 a dodat mu všechny potřebné dokumenty. Důrazně doporučuji daňové přiznání do 31/3 podat - svým pobytem na úřadu práce 10-12/2019 jste pravděpodobně nevyčerpala základní daňovou slevu na poplatníka (2 070 Kč/měsíc), takže by bylo škoda se připravit o 4-6 000 Kč na potenciálním daňovém přeplatku.