Jak založit bankovní účet bez pracovní smlouvy a s pouze korespondenční adresou?

19.6.2018 Běžný účet

Zdravím, moje přítelkyně původem z Bulharska by si ráda založila účet. Má zde ale pouze korespondenční adresu, bydlí tu už několik let. RB i Fio jí odmítly, že musí mít pracovní smlouvu, což ale nemá. Je nějaká možnost jak jí ten účet zřídit? Někde kde toto nechtějí?

Dobrý den,

na bankovní služby není právní nárok. Budete tedy muset najít banku, která bude ochotna ji účet vést. Nezaměstnaná Bulharka bez trvalého/přechodného bydliště není na první pohled příliš lukrativním klientem. Určitě by velmi pomohlo, kdyby byla řádně zaměstnána či měla aspoň přechodný pobyt v ČR.