Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11262, Prodej auta a daň z příjmu

Prodej přestavěného užitkového auta: Je osvobozen od daně?

18.9.2020 Daně

Dobrý den, pokud si koupím užitkové auto a přestavím ho na obytné (včetně zápisu změn v technickém průkazu) a během jednoho roku jej prodám za vyšší cenu než byla pořizovací cena, je i tento prodej vozidla osvobozen od daně? Auto budu kupovat i prodávat jako fyzická osoba. Pracuji na plný úvazek, daňové přiznání za mě tedy odesílá zaměstnavatel.

Dobrý den,

prodáte-li auto do roka od jeho pořízení za vyšší než kupní cenu, je tento zisk (rozdíl prodejní a kupní ceny) předmětem daně z příjmu a je třeba ho zahrnout do daňového přiznání. Pro osvobození od placení daně je třeba vlastnit vozidlo min. 12 měsíců.