Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #6201, Prodej bazarového zboží do zahraničí

Prodej bazarového zboží do zahraničí, Podvod

12.3.2019 Podvod

Dobrý den, prodávám použitý oblek do Anglie. Citibank international mi poslala potvrzeni o tom, že zadržela platbu a že ji připíše až po odeslání zboží - chtějí sledovací číslo a potvrzení. Paní mi o tom psala, že to takhle udělá. Máte s tímto způsobem zkušenosti? Díky

Dobrý den,

jedná se o klasický podvod. Podvodník Vám nyní píše jménem banky falešné informace. Zboží nikdy nesmíte odeslat před obdržením platby (jinak by kupující neměl důvod platit). Podvodníkovi ale vůbec nejde o prodávané zboží. Po odeslání zásilky by z Vás začal tahat peníze na různé smyšlené výdaje (bankovní poplatky, daně, cla a podobné nesmysly). Tito podvodníci sídlí v zemích s velmi špatnou vymahatelností práva (nejčastěji Afrika). K jejich odhalení si mnohdy stačí položit otázku, proč by někdo z Anglie procházel české bazary a sháněl na nich použitý oblek.