Banky.cz Bankovní poradna zdarma Reality #9711, Prodej bytu a zástavní právo

Prodej bytu a zástavní právo, Reality

Sjednejte si hypotéku online
14.4.2020 Reality

Dobry den, kupuji nemovitost, ktera je zatizena zastavnim pravem ve prospech treti fyzicke osoba, ktera poskytla majiteli finance na koupi bytu. Ja jakozto budouci novy majitel nemuzu koupit byt, kdyz na katastru je dana zastava. Realitni kancelar chce vse resit pres jistotni ucet. Jake mohou nastat budouci komplikace, jestlize je byt zastaven? Je v tomhle ohledu jistotni ucet tou spravnou volbou?

Dobrý den,

toto lze ošetřit notářskou nebo advokátní úschovou, kdy se ve smlouvě o úschově jasně specifikuje, za jakých podmínek notář/advokát uvolní Vaše peníze prodávajícímu (první podmínka: po přepsání vlastnického práva na Vás, druhá podmínka: po smazání zástavního práva).