Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7534, Prodej nemovitostí v bankovní zástavě

Prodej nemovitostí v bankovní zástavě, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, koupila jsem zemědělskou usedlost s velkými pozemky. Bohužel mi banka půjčila pouze na nemovitost a na rekonstrukci nemám prostředky. Chtěla bych prodat část pozemku, abych mohla dům zrekonstruovat. Je možné to tak udělat a jaká je pravděpodobnost, že to banka zavrhne, když má na nemovitost i pozemky zástavní právo? Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pozemky se zapsaným zástavním právem jsou neprodejné, nikdo by si je od Vás nekoupil. Navíc některé banky mimo zástavního práva nechávají do katastru zapisovat i věcné břemeno "zákaz zcizení", které jakýkoliv prodej či převod znemožňuje. Musela byste přesvědčit banku, aby z části pozemků vymazala zástavní právo. To se Vám podaří jen tehdy, budou-li mít zbylé pozemky dostatečnou zástavní hodnotu pro Váš úvěr. Pokud jste kupovala pozemky dřívěji v minulosti a v mezičase došlo k jejich zhodnocení, neměl by být problém nechat pozemky přecenit.