Banky.cz Bankovní poradna zdarma Banka #11506, Proplacení šeku v zahraničí

Proplacení šeku v zahraničí, Banka

16.10.2020 Banka

Dobrý den, loňský rok jsem pracoval v Anglii. Vrátili mi daně formou šeku. Šek je u kamaráda v Anglii. V dnešní době (kvůli covidu) se tam nedostanu. Může si můj kamarád nechat proplatit šek na základě plné moci? Co musí obsahovat plná moc? Existuje nějaká univerzální na stažení? Nechci si nechat proplatit šek v ČR kvůli poplatkům a spousta bank tuto službu ani neposkytuje. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

svému kamarádovi můžete udělit plnou moc pro zastupování při jednání s bankou. Nejlepší je se na takovou možnost (a případný vzor plné moci) informovat přímo u banky, u které bude kamarád provádět Vaším jménem požadovaný úkon.