Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #22517, Půjčila jsem svůj účet podvodníkům k páchání trestné činnosti

Půjčila jsem svůj účet podvodníkům k páchání trestné činnosti, Podvod

6.12.2023 Podvod

Dobrý den, dostala jsem se do svízelné situace, kdy jsem jisté osobě dala přístupové údaje do mého internetového bankovnictví a oni teď využívají můj účet ke krádežím - od jiných lidí nechají poslat peníze a okamžitě je převedou na jiný účet. Mně znemožnili přístup do internet banky ČSOB. Tak se chci zeptat, zítra chci jet zrušit účet - tak jestli když ho ovládají oni, tak jestli při zrušení nebude žádný problém. Děkuju vám za odpověď. S pozdravem

Dobrý den,

ihned volejte nonstop linku vaší banky a požádejte o okamžitou blokaci účtu. Velmi hrubým způsobem jste porušila smluvní podmínky banky. Okradení po Vás mohou vymáhat náhradu škody. Vy osobně jste musela autorizovat přes mobilní telefon každou odchozí platbu (samotné přístupové údaje k účtu pro tyto operace nestačí - banky používají dvoufaktorové ověřování identity). Neprodleně je třeba zabránit dalším škodám. Vše proaktivně nahlaste Policii ČR.