Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8937, Půjčka a výpočet úroku

Půjčka a výpočet úroku, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
13.2.2020 Půjčka

Dobrý den, v aplikaci internetového bankovnictví v mobilu se mi nabízí od mé banky jako jejich klientovi, že mám možnost sjednání spotřebitelského úvěru ve výši až 290 000,- CZK, mají tam rovnou i kalkulátor, kde jsem si zadala, že bych si půjčila 49 000,- na dobu jednoho roku a k tomu mi kalkulátor vypočítal následující údaje: 1. splátka: 75,27,- czk, 2-11. splátka: 4633,-czk a 12. splátka 4626,45,-czk a parametry úvěru: pevná zápůjční úrok. sazba: 7,90% p.a. a RPSN: 10,05% a poplatky, které jsou do RPSN započítány jsou vedení účtu: 39,-czk na závěr celková částka, kterou zaplatím: 51 460,72,-czk. Možná jsem úplně hloupá, ale pokud si z půjčené částky 49 000,-czk spočítám úrok 7,90%, tak mi vychází 3871,-czk, tak jaktože mi píšou, že celkově zaplatím jen 51 460,72,-czk, když to je rozdíl pouze 2460,72,.- czk? Moc děkuji

Dobrý den,

úrokem 7,9% se úročí pouze aktuálně dlužná částka, takže 3 871 Kč byste platila pouze pokud byste si dnes peníze půjčila a za rok splatila vše naráz. Vy ale budete splácet průběžně každý měsíc, takže se Vám aktuálně dlužná částka bude snižovat. Proto Vám vychází také výrazně nižší odhad placeného úroku.