Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #7646, Půjčka na cizí jméno a úvěrový podvod

Půjčka na cizí jméno a úvěrový podvod, Podvod

4.10.2019 Podvod

Dobrý den, nedávno jsem se dozvěděla, že je na mě vypsána exekuce kvůli rodinnému příslušníkovi. Můj čistý plat je 15 000 Kč, a když jsem si počítala na kalkulačce, kolik by mi mělo zbýt, tak mi to přijde mnoho. Můj strýc si na mé jméno vzal půjčku u nebankovní společnosti Provident, a nesplácel ji. Nemam žádné děti, ani manžela ani jiné vyživované osoby. Kolik peněz z částky 15 000 Kč by mi tedy mělo opravdu zůstat? Děkuji za případnou odpověď.

Dobrý den,

pokud si kdokoliv (i třeba rodinný příslušník) vzal na Vaše jméno bez Vašeho vědomí půjčku, jedná se o úvěrový podvod. Místo splácení takto nasekaných dluhů byste měla vše nahlásit na Policii ČR. Pokud jste si vzala úvěr na sebe dobrovolně, pak samozřejmě jdou dluhy za Vámi. Exekutor Vám z čistého příjmu 15 000 Kč ponechá 12 143 Kč.