Půjčka na exekuci, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
18.3.2018 Půjčka

Dobrý den, dostala jsem se s rodinou do situace dlužní spirály. V současnosti je zaplaceno vše (díky zvýšeným příjmům (manžel pracuje při invalidním důchodu), levnějšímu bydlení atd. Zkrátka v posledních letech jsme udělali co šlo. Chybí zaplatit exekuce, které strhávají manželovi jak z platu tak z důchodu. Nebýt toho, konečně zase žijeme jako lidé. Je nějaká bankovní pomoc na splacení exekuce formou půjčky, čímž by se jasně stanovila měsíční částka, se kterou mohu kalkulovat? Byla by to významná pomoc. S nárůstem úroků i levnější řešení. Při tom se jedná o čásky kolem 20 000 Kč (asi ve třech případech) plus stoupající úroky. Což by v částkách, které odebírají, mohlo trvat do smrti. Děkuji za názor či pomoc.

Dobrý den,

obávám se, že na zaplacení exekuce Vám žádná banka nepůjčí. Banky mohou půjčit jen klientům, u kterých mají vysokou míru jistoty, že jim půjčené peníze vrátí. Exekuce bohužel není nejlepší vizitkou řádného dlužníka. Vžijte se do role věřitele. Vy sama byste půjčila své peníze někomu, kdo je v exekuci? (tedy tomu, kdo nezvládl splatit svůj předchozí dluh)

60 000 Kč naštěstí není příliš vysoký dluh, který by byl neřešitelný. Přiberte si navíc brigádu (všude je dnes nedostatek pracovníků), snižte výdaje na minimum (pár měsíců o chlebu a vodě) či prodejte nepotřebný majetek na bazarech. Věřím, že během následujícího roku dluh umoříte. Pokud by bylo splácení dluhu nad Vaše síly, můžete požádat o osobní bankrot (splatíte-li během následujících 5 let aspoň. 30% závazků, zbylé dluhy Vám budou prominuty). Ale je to samozřejmě 5 velmi tvrdých let s minimem peněz.