Půjčka z Nigérie, Podvod

24.6.2019 Podvod

Dobry den, potrebovala bych radu. Byla mi nabidnuta pujcka od soukromeho investora, ktery mluvi cesky a ma ceske tel. cislo. Chtel poslat z meho uctu overovaci plabu, kterou jsou poslala. Tim padem ma moje cislo uctu. Po nekolika dnech se ukazalo, ze je z Nigerie a uz zaclo peklo. Najednou mi poslal penize na cesky ucet pres sprostredkovatelku tady v CR a chtel poslat pres Westerunion. Ted mi pise a posila penize na muj cesky ucet a ja nevim co mam delat. Vyhrozuje mi, ze mi udela peklo. Muze mi zablokovat ucet? Mam si udelat novy? Na vse mam doklady a vse ulozene.

Dobrý den,

stejně jako učíme malé děti nechodit pryč z dětského hřiště s cizími lidmi, dospělí by se měli vyvarovat kontaktu s neznámými cizinci, kteří jim slibují modré z nebe (pohádkové zbohatnutí, koupi inzerovaného bazarového zboží se zasláním na druhou stranu zeměkoule, půjčky, atd.). Jedná se o klasické podvody, kdy z Vás budou podvodníci pouze tahat peníze. Sídlí v zemích jako Nigérie, kde je velmi špatná vymahatelnost práva. Doporučuji s tímto podvodníkem okamžitě ukončit veškerou komunikaci, i když Vám bude vyhrožovat třeba vyšetřováním FBI (nejčastěji používaná falešná hrozba). Podvodník Vám nemá jak uškodit, nemůže Vám zablokovat účet ani nic podobného.