Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #8503, Půjčka ze zahraničí na oddlužení

Mohu poslat upomínku a žádat náhradu škody od zahraniční odlužovací společnosti?

12.1.2020 Podvod

Pokračování dotazu č.8499: Dobrý den.  Chtel jsem podekovat za odpoved a vyjadreni k memu pripadu s tou zahranicni odluzovaci zlodejnou. Nechci vas obtezovat jen jeden dotaz? Mohu ja jako fyzicka osoba poslat upominku a nahradu skod za to ze oni stale drze me penize. Ja vim ze vetsinou je to na opak. Ze vetsinou dluzi a neplati ten zadatel tedy má osoba. Ale zrovna v mem pripade je to na opak ,ja zaplatil v cas vse co po me sprostredkovatel (Harow AG) a financni partner (garowc Ag) pozadovali. Ten prvni HS se zarucil smlouvou ze pro me sezene a (ja ji budu vlasnit PF8 ) financni castku na ktere jsme se domlouvali, tudiz 9000 euro na 36 mesicu splatka 298.15 euro. Ten druhy je (Garow ag) financni partner a drzitel vseho.

Dobrý den,
jak jsem již uvedl, musíte v prvním kroku protistranu písemně vyzvat. Jinak je nedonutíte k jakékoliv součinnosti. Právně by to měla být "Výzva na vydání bezdůvodného obohacení", stačí do ní jen podrobně popsat co jste kdy dělali, co oni slíbili a nesplnili a hlavně kdy a jaké prostředky jste poslal. Přípis musíte uzavřít jasnou výzvou kolik peněz vám mají poslat, na jaké číslo vašeho účtu (IBAN) a do jakého data?!
Nejlépe uděláte, když teď pošlete stejnou výzvu na obě dvě firmy. Je samozřejmě možné, že firmy nebudou zásilky přebírat, tak se vám i výzvy vrátí - alespoň budete mít důkazní materiál pro další postup.

Pokud to nezvládnete sám, můžete požádat o spolupráci některou z on-line právních služeb - například Dostupný advokát.cz, nebo takových služeb existuje více - postačí když do Google hledání zadáte právník on-line, či advokát on-line. Ti budou umět přípis profesionálně formulovat. Jednotlivý úkon vás bude stát tisíce korun. Podobně můžete využít některou z poraden spotřebitele ve věci půjček.
Můžete také podat trestní oznámení na podezření z podvodného jednání. Je to ale dlouhá cesta, kterou prakticky nemůžete ovlivňovat. Pak ale jediný způsob jak se vám vrátí peníze může být po přihlášce poškozeného v trestním řízení (pokud jej policie vyvolá) a po rozhodnutí soudu.

Naše bezplatná bankovní poradna disponuje odborníky na finance, tj. nemůžeme se plést do řemesla právníkům. Děkuji za pochopení a přeji hodně úspěchů.