Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #5796, Ručím rodičům, nedostanu hypotéku

Ručím rodičům, nedostanu hypotéku, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, manželka ručí rodičům a my nedostaneme hypotéku. Jaké jsou možnosti vyvázání? Víme, že nikdo z okolí ručení převzít nechce. My už máme hotovou hrubou stavbu domu a potřebujeme ho dodělat. Děkuji

Dobrý den,

toto je nějaká česká specialita ručit za cizí dluhy, sdílet pro výplatu jeden účet atd. a pak se všichni diví. Každý si má ručit za své dluhy sám (mít svůj vlastní účet, atd.). Proč byste měl ručit za cizí dluhy? Pokud banka Vašim rodičům nechtěla bez ručitele půjčit, dobře věděla, proč tak činí. Rodiče by pravděpodobně nebyli schopni úvěr splatit. Proto jim banka nechtěla půjčit. Nebo požadovala ručitele, který to za ně v případě problémů doplatí.

Můžete zkusit najít jiného nešťastníka s dostatečným příjmem, který ručení převezme, ale je to jako hledat jehlu v kupce sena (nikdo příčetný k tomu dobrovolně nesvolí). Nebo zkuste u banky ověřit, jestli rodiče již nesplatili podstatnou část svého úvěru a jestli by banka nebyla ochotna obejít se nově zcela bez ručitele.