Sankce pro Bělorusko, Běžný účet

7.5.2022 Běžný účet

Dobrý den, Moneta Money Bank mi, mému příteli a stovkám Bělorusů zrušila účty kvůli naší národnosti. Žádný zákon, který by nařídil zrušit účty Bělorusům nebo zakázat mít účty v Česku pro Bělorusy není. Ten přístup Monety nejde pochopit. Jsme slušný pracující pár, žijeme v Česku už 3 roky, nemáme dluhy atd. Jsme proti Putinovi, jsme proti válce, nikdy jsme nepodporovali diktaturu a chceme normálně žít v demokratickém světě bez války. Samozřejmě nejsme žádnou hrozbou pro Česko, naopak respektujeme vaší kulturu a jazyk a pracujeme pro váš stát, chceme aby se Česku dařilo, platíme daně, sociální pojištění atd. Moc nás mrzí, že se potkáváme s diskriminací v demokratickém státě, že nemůžeme normálně žít ani doma v Bělorusku ani teď tady v Česku.

Dobrý den,

pevně věřím, že většina Čechů ani tuzemských institucí neuplatňuje princip kolektivní viny a nechce plošně trestat celé národy. Zkuste si zřídit běžný účet u jiné banky.