Banky.cz Bankovní poradna zdarma Daně #11058, Sleva na dani za studium

Sleva na dani za studium, Daně

27.8.2020 Daně

Dobrý den, teď v srpnu jsem ukončovala nezaopatřenost dítěte, protože jsem od 10.8. nastoupila do zaměstnání na hlavní pracovní poměr. Avšak od podzimu 2020 začínám studiem na Dolnoslezské vysoké škole, kombinovanou formou na dva roky. Chci se zeptat, jak je to s daňovým zvýhodněním, když jsem student a je mi do 26 let (22 let). Jestli je možnost slev využívat a jestli slevu na dítě může využívat při daňovém přiznání i rodič, pokud je mi do 26 let, studuji kombinovanou formou (avšak v zahraničí ve Wroclavi) a žiji s nimi stále ve společné domácnosti. Děkuji.

Dobrý den,

sleva na studenta činí 4 020 Kč ročně a můžete ji využívat poměrně za měsíce, ve kterých jste se studiem soustavně připravovala na budoucí povolání (do 26 let či v případně prezenčního doktorského studia do 28 let). Musí se jednat o školu akreditovanou MŠMT či v případě studia v zahraničí o školu/studijní program příbuzný českým vzdělávacím podmínkám. Rodiče na Vás mohou uplatňovat slevu za dítě.