Jaká je výše slevy na poplatníka při podání daňového přiznání za rok 2021 v ČR, pokud jsem pracovala pouze čtyři měsíce a vydělala více než 15 tisíc Kč?

14.3.2022 Daně

Dobry den, do 4/2021 jsem byla zamestnana v Cechach a dostavala prijem ze zavisle cinnosti. K 30.4. 2021 jsem ukoncila pobyt a prestehovala jsem se do jine zemi, od 1.5. 2021 jsem tam i zamestnana. Za ty 4 mesice jsem dostala vice jak 15 tis. Kc, takze mam podat danove priznani za rok 2021 v CR. Dotaz z me strany zni, v jake vysi v tomto pripade mam uplatnit slevu na poplatnika. Jen proporcionalne tem 4 mesicum anebo mam narok na celkovou castku? Prdem dekuji za radu.

Dobrý den,

slevu na poplatníka můžete uplatnit v plné výši za celý rok.