Co musíte vědět o zdanění smlouvy o dílo ve výši 250 000 Kč?

25.8.2019 Daně

Dobry den, som na RD a mam smlouvu na dobu neurcitu. Uzavriem s inou firmou (s inym predmetom podnikania) dohodu o dilo ve vysi 250 000 Kč, ktoreho vyplatenie bude rozdlene na dve polovice a vyplacane v dvoch zdanovacich obdobiach. Co z toho pre mna vyplyva? Budem si asi podavat danove priznanie sama a nie moj zamestnavatel a zaplatim z tej sumy 15% dane? Chapem to spravne? A nic viac do socialnej a zdravotnej? Je to jednorazove, viac takychto zmluv neplanujem. Dakujem za odpoved.

Dobrý den,

je to přesně tak jak píšete. V každém zdaňovacím období s tímto příjmem musíte podat Přiznání k dani z příjmu FO (za rok 2019 do konce března 2020) a zaplatíte daň 15% ze zisku. Samozřejmě můžete využít daňových slev (na poplatníka, na dítě, atd.), takže reálně nebudete platit žádnou daň.