Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #22537, Snížení normativních nákladů na bydlení

Snížení normativních nákladů na bydlení, Exekuce a insolvence

Dobrý den, našel jsem na internetu informací, že od nového roku se budou snižovat normativní náklady na bydlení, a tudíž se sníží nezabavitelná částka na osobu o cca 1 000 Kč, na manželku o 230 Kč, na dítě o 230 Kč. Znamená to tedy, že když jsem ženatý a mám jedno dítě, tak mi z výplaty zbyde po srážkách insolvence o cca 1 500 Kč méně než je tomu doposud? Děkuji

Dobrý den,

o snižování normativních nákladů na bydlení jsem neslyšel, doporučuji vyčkat na finální rozhodnutí vlády. Pokud by ke snížení této položky skutečně došlo (např. z důvodu snížení cen energií), pak by to samozřejmě mělo dopad na výpočet nezabavitelného minima. V minulosti k tomuto však ještě nikdy nedošlo (zatím ceny jen rostly).