Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #5860, Splácení dluhu z kreditní karty

Splácení dluhu z kreditní karty, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.1.2019 Půjčka

Pokračování dotazu č. 5854: Dobrý den, mám nastavený splátkový kalendář na kreditní kartu na 18 000 Kč a RPSN 17%. Takže cílova částka je za 3 roky nějakých 22 300 Kč. Vím, že bych měl splatit splátku co nejdříve, ale není to pro mě vůbec výhodné. Chtěl bych se zeptat, když nestihnu celou splátku splatit do konce bezúročného období, to je 55 dní, budu doplácet už tedy celkovou částku s celým RPSN 17%? Nebo kdybych splatil částku řekneme za tři měsíce, budu platit úrok jen za ty tři měsíce a ne za cely tři roky? Děkuji za pomoc

Dobrý den,

splatíte-li dluh z kreditní karty za 3 měsíce, budete platit úrok  (17%) jen za 3 měsíce. Důrazně nedoporučuji si za těchto podmínek půjčovat peníze. Úrok je příliš vysoký. Běžný spotřebitelský úvěr Vás přijde na 5-7%. Kreditní kartu používejte jen tehdy, zvládnete-li peníze vrátit do konce bezúročného období, které je až 55 dní. Píši "až", neboť dluh je třeba uhradit do 25. dne následujícího měsíce po datu útraty. Půjčíte-li si peníze dnes, končí Vám bezúročné období 25. února (celkem tedy méně než 30 dnů).