Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #18044, Spoření v cizích měnách

Spoření v cizích měnách, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
28.5.2022 Spoření

Dobry den, mam dotaz tykajici se investice po prodeji bytu. Jsem svedsky a cesky obcan s kontem v ceskych korunach. Po eventualnim prodeji a prevodu na toto konto mam nasledujici prani. Preji si menu v eurech nebo dolarech. Toto na zaklade predpokladane inflace v Cesku, kdy ceska koruna bude mene hodnotna v pomeru k Euru nebo dolaru. Mam moznost zalozit bankovni konto v eurech nebo dolarech? Nebo ponechat ceskou menu na ceskem konte a menit podle potreby kartou nebo prevodem na svedske koruny, eura nebo dolary? Jsou poplatky v ruznych bankach ruzne? Dekuji

Dobrý den,

ve které zemi plánujete žít a mít většinu nákladů? Budete-li žít v ČR, převod českých korun na eura či dolary bych spíše nedoporučoval, neboť koruna k těmto měnám dlouhodobě posiluje, má vyšší úročení a ušetříte na kurzových ztrátách (příjem z prodeje bytu v korunách, výdaje v korunách). S výběrem vhodného účtu Vám pomůže náš srovnávač spořicích účtů.