Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #21281, Spořicí účet opatrovník

Spořicí účet opatrovník, Spoření

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
25.4.2023 Spoření

Dobrý den, již delší dobu se snažím rodinnému příslušníkovi a opatrovanci zřídit nějaký spořící účet, aby se mu jeho úspory úročily. Bohužel se mi to zatím nepodařilo. Všude mi spořící účet pro opatrovníka bez zdůvodnění odmítají zřídit. Můžete mi prosím poradit, zda to má nějaký zákonný důvod nebo zda to některá z bank umožňuje? Děkuji

Dobrý den,

s účty pro opatrované/opatrovníky nemají obecně banky problém. Píšete, že Vám spořicí účet odmítají otevřít "bez zdůvodnění". Není problém v nedodání informací/rozsudku opatrovnického soudu či jiných dokumentů z vaší strany?