Insolvenční správkyně slibuje vrácení srážek z mzdy - je to opravdu možné?

Pokračování dotazu č. 4839: Dobrý den, já jsem se ptala insolvenční správkyně, zda ty peníze co mi srážejí ze mzdy jdou exekutorům a ona mi odpověděla, že ty peníze dostanu zpět. Mluvila jsem se známým a ten mi řekl, že on po celou dobu kdy se rozhodovalo jestli mu schválí insolvenci, což byly čtyři měsíce, tak dostal celou výplatu bez jakýchkoliv srážek. Soud jakmile mu schválil insolvenci, tak mu začali srážet peníze z výplaty.

Dobrý den,

je to přesně tak, jak jsme Vám odpověděli v předchozím dotazu č. 4839. Exekutor musí inkasované srážky ze mzdy z doby probíhající insolvence vrátit insolvenčnímu správci, který je použije na umoření Vašich dluhů. Určitě tyto peníze nezískáte zpět Vy pro vlastní použití. I kdybyste se k těmto penězům dostala, musela byste je opět odevzdat insolvenčnímu správci jako mimořádný příjem.