Jak se vyhnout neoprávněným stržením peněz z účtu a zastavit nelegální půjčky?

Odchazi mi spousta penez na uvery, ktere nemam a ani jsem zadne penize neobdrzela. Bylo mi receno, ze konsolidace a pak sem se dozvedela pres informace, ze se jedna o Expres pujcku na cokoliv. Moneta to svadi na Ceskou sporitelnu a Sporitelna zase na Monetu. Najednou z Ceske sporitelny skoncily pani, se kterymi sem jednala. Pracuji ve firme, kde odchazi podezrele vedeni. Skoncila tam i mzdova ucetni. Podnik je v exekucnim rizeni, neni na tom financne dobre. Nevim na koho se mam uz obratit, aby mi nestrhavali z uctu penize, ktere nevim kam mi z uctu mizi. Predem Vam dekuji za odpoved.

Dobrý den,

pokud Vám zaměstnavatel strhává peníze ze mzdy, jedná se pravděpodobně o soudem nařízenou exekuci, o které byste měla vědět. Není-li na Vaši mzdu uvalena exekuce, nemůže Vám zaměstnavatel nic ze mzdy strhávat (pokud by se nejednalo např. o náhradu způsobené škody zaměstnavateli).

Splátky půjček ze svého účtu odesílá vždy dlužník - toto jde zcela mimo zaměstnavatele. V případě podezření na podvod (neoprávněné srážky ze mzdy) dejte podnět Policii ČR.