Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #22814, Stará půjčka, exekuce, insolvence a srážky ze mzdy

Stará půjčka, exekuce, insolvence a srážky ze mzdy, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
24.1.2024 Půjčka

Dobrý den, v roce 2011 byla vedena exekuce proti mně a mému příteli. Půjčku jsme měli spolu. Po té šel do insolvence sám za sebe a zahrnul do ní i naši společnou půjčku. V roce 2014 jsme se vzali, když byl v insolvenci a v roce 2017 ji úspěšně ukončil. V roce 2021 jsme se rozvedli. Teď v lednu 2024 mi přišlo usnesení o změně plátce mzdy a vystavena exekuce na plat na půjčku, kterou jsme měli spolu a zahrnul ji do insolvence. Mohu se nějak bránit? Děkuji

Dobrý den,

vše by mělo být po takto dlouhé době promlčeno a půjčka samotná by měla být v rámci úspěšně ukončené insolvence v roce 2017 prominuta. Doporučuji se bránit právní cestou.