Banky.cz Bankovní poradna zdarma Akcie a investice #22531, Staré akcie z kuponové privatizace

Staré akcie z kuponové privatizace, Akcie a investice

Investice se zhodnocením až 12%
8.12.2023 Akcie a investice

Dobrý den, vlastním akcie na majitele Elektrárna Kolín. Mají nějakou hodnotu? Pokud ano, kde se dají prodat? Děkuji

Dobrý den,

tyto akcie nejsou veřejně obchodované (nikde se nevykupují, případného kupce byste si musel najít sám a domluvit se s ním na ceně). V roce 1997 proběhlo vytěsnění akcionářů, kteří se o náhradu mohli přihlásit do 9/2001. Akcie jsou tak dnes již bezcenné/neplatné. O majetek (včetně akcií) je třeba se aktivně starat, jinak hrozí jeho poškození/ztráta (nemovitost bez péče by Vám za 25 let taktéž zchátrala).