Finanční instituce ztratily vkladní knížky po otcově smrti - Je možné získat zpět finance?

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
20.7.2022 Spoření

Dobrý den, jsem z Prahy a nedávno jsem našel v pozůstalosti vkladní knížky po otci zemřelém v minulém století, které nebyly předmětem dědického řízení. Ve spořitelnách jsem vznesl pouze dotaz, zda ještě má smysl provést dodatečné dědické řízení. Z České spořitelny mi oznámili, že již před třemi lety vkladní knížky byly nenávratně zrušeny a finance připadly státu. V Poštovní spořitelně patrně vkladní knížku dohledali, ale sdělili mi, že mi nemohou nic říci, ani to, zda je šance se k úsporám ještě dostat. Prý to zakázala ČNB. Žádám o sjednání schůzky s někým z právního oddělení ČNB, aby mi objasnil situaci. Za sjednání schůzky předem děkuji.

Dobrý den,

v případě zájmu o konzultaci s právním oddělením ČNB doporučuji kontaktovat přímo ČNB. Pokud se jednalo o anonymní vkladní knížky na doručitele, mohu potvrdit, že zde je šance na výplatu peněz nulová.