Starobní a invalidní důchod, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, jsem v insolvenci, která končí příští rok v dubnu. Zároveň jsem v invalidním důchodu, na starobní důchod mám nárok od 31.3.2021. Ovšem chci pracovat až do věku 65 let (rovněž příští rok) , což je hranice věku, kdy ID přechází automaticky do starobního důchodu. Zaměstnavatel zaměstnává pouze ID, což je jeho požadavek. Vím, že pokud půjdu do starobního důchodu až ve věku 65-ti let, mohu žádat o přiznání SD od data, kdy na něj mám nárok (31.3.2022) a bude mi doplacen rozdíl mezi ID a SD. Ovšem někde jsem zaslechl, že můj zaměstnavatel bude muset vracet přiznaný příspěvek na zaměstnávání zdravotně postižených za období, kdy jsem ,,přestal" být ID - to znamená od 31.3.2022 do věku 65-ti let v příštím roce i když až do příštího roku budu pořád ID a pak ty peníze (příspěvek od ÚP) může vymáhat po mně. Je to skutečně tak ?

Dobrý den,

váš zaměstnavatel pravděpodobně čerpá benefity za zaměstnávání pracovníků v invalidním důchodu a zpětná změna z invalidního důchodu na starobní by na toto mohla být vliv. Doporučuji vše konzultovat s ČSSZ a ÚP.