Banky.cz Bankovní poradna zdarma Platba #3530, Trvalý příkaz s chybějícím VS

Trvalý příkaz s chybějícím VS, Platba

25.4.2017 Platba

Dobrý den, prosím o radu. Mám nastaven tvrvalý příkaz, číslo účtu je správně, chybu mám ve VS. Majitel účtu mě včera kontaktoval, že již 16 měsíců neeviduje platbu z mého účtu. Jak problém vyřešit? Jde o vysokou částku. Předem moc děkuji za odpověď

Dobrý den,

variabilní symbol je pro všechny platby zcela zásadní - jen podle něj může příjemce platby zjistit, od koho peníze pocházejí. Přestože jste vše platila a protistrana obdržela Vaše peníze, nemohla vědět, že jsou zrovna od Vás.

Problém má naštěstí snadné řešení - sdělte protistraně, ze kterého čísla účtu jste platila. Oni si již dle tohoto údaje budou schopni dohledat Vaše platby. Do budoucna samozřejmě používejte variabilní symbol (z hledání plateb dle čísla účtu nebude mít ani tentokráte jejich účetní radost).