Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21661, Účetní zůstatek a příchozí platba

Účetní zůstatek a příchozí platba, Běžný účet

3.7.2023 Běžný účet

Dobrý den, měl jsem disponibilní a účetní zůstatek 19 500 Kč. Po té co mi poslali peníze mám disponibilní zůstatek 20 000 Kč a účetní je 21 500 Kč. Co se stalo? Přišly mi peníze.

Dobrý den,

účetní zůstatek nezohledňuje provedené ale doposud nezaúčtované platby kartou a případně povolený kontokorent. Systém banky pravděpodobně ještě plně nezohlednil příchozí platbu (stát by se tak mělo nicméně neprodleně po připsání platby na běžný účet).