Banky.cz Bankovní poradna zdarma Exekuce a insolvence #5209, Ukončení insolvence a blokace účtu

Soudní exekutor blokuje bankovní účet kvůli dluhům bývalého manžela - Je to správné?

Dobrý den, dne 19.9.2018 mi skončila insolvence a dluhy vzniklé před insolvencí mi byly soudem prominuty. Téhož dne mi jistý soudní exekutor zablokoval bankovní účet s tím, že se jedná o dluhy po bývalém manželovi, tedy o dluhy, které vznikly za trvání manželství a patří podle exekutora do SJM. S bývalým manželem jsem se rozvedla v roce 2012 a jsem znovu vdaná. S bývalým manželem jsme až při rozvodu sepsali manželské vyrovnání. Soudem jsem byla osvobozena od všech dluhů vzniklých před insolvencí, i těch, které byly či nebyly přihlášeny do insolvenčního řízení. Má pan soudní exekutor právo mi blokovat můj účet a chtít po mě zaplatit dluhy bývalého manžela? Děkuji vám za odpověď.

Dobrý den,

došlo-li k rozvodu a rozdělení SJM před datem žádosti o insolvenci, pak měly být dluhy ze SJM přihlášeny jako pohledávka do insolvenčního řízení a nyní jsou prominuty (nelze je vymáhat). Exekutora požádejte o odblokování účtu.