Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #23158, Uvedla jsem chybně údaje v žádosti o úvěr

Uvedla jsem chybně údaje v žádosti o úvěr, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
15.3.2024 Půjčka

Dobrý den, v létě jsem si navyšovala úvěr a při žádosti jsem bohužel uvedla, že splácím další půjčky v hodnotě 4 000 Kč, ale já splácela 6 000 Kč u jiných bank. Těch 4 000 Kč jsem splácela u té společnosti, kde mám kreditní kartu a tam jsem splácela 4 000 Kč. Chtěla bych požádat o oddlužení, ale bojím se, aby toto nebylo bráno jako úvěrový podvod. Nepravdivé údaje při žádosti o úvěr. Špatně jsem pochopila otázku a uvedla částku, kterou jsem platila u jejich banky. Může to být problém u insolvence? Jedná se o Home Credit. Děkuji

Dobrý den,

zájemce o úvěr by určitě neměl uvádět v žádosti nepravdivé údaje, nicméně kontrola bonity dlužníka je primárně zodpovědností poskytovatele půjčky. Problematické by bylo o insolvenci žádat měsíc po načerpání půjčky, ale o 9 měsíců později by mělo být vše v pořádku.