Jaký vliv má vzdálenost banky na výběr platebního účtu pro internetové platby?

9.4.2018 Běžný účet

Dobrý den, chtěl bych si založit účet pro občasné platby na internetu přes platební kartu. Při výběru banky je jasným favoritem Equa Bank, ale nejbližší pobočka je zhruba 40 km (Zlín) od mého místa bydliště. Např. Air Bank mám cca 12km (Uherské Hradiště). Myslíte si, že je tento faktor při výběru banky důležitý nebo v době kdy jde hodně věcí vyřídit po internetu to nehraje roli a na pobočce si vyzvednu maximálně např. plat. kartu a tak se častých cest do banky bát nemusím? Díky za názor a omlouvám za trochu "jiný" dotaz.

Dobrý den,

faktor nejbližší pobočky je důležitý jen pro klienty odmítající internetbanking, platby v obchodech kartou a výběry peněz z bankomatů (ano, i tací existují - řádově několik %). Všichni ostatní se dnes bez bankovních poboček objedou. Účet založíte online, smlouvu k podpisu za Vámi banka pošle zdarma kurýrem kamkoliv, platební karty chodí poštou, vše ostatní vyřídíte online přes internetbanking. Nejenže se nemusíte bát častých cest na pobočku - Vy tam nepojedete ani jednou :)