Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #21143, Výběr hotovosti z bankomatu v zahraničí

Jak vybrat peníze z bankomatu v ČR s platební kartou vydávanou v zahraničí?

3.4.2023 Běžný účet

Dobry den, ptala jsem se jiz v minuklosti 2x, jednalo se o vyber z bankomatu v CR. Ziji v zahranici a mam v zahranici vydanou platebni kartu (Velka Britanie), kterou pouzivam pro vyber hotovosti/ceske koruny v CR z bankomatu. Odpovedeli jste mi, ze v tomto pripade vzdy volit jako odpoved, zda chci cz koruny 's prevodem' nebo 'bez prevodu' - volit 'bez prevodu,' jelikoz jde o kurz me banky a ten je vyhodnejsi nez kdyz zvolim 's prevodem', coz je kurz provozovatele bankomatu. Moje banka mi uctuje pak navic poplatek a ten cini 2,75 % z vybrane castky. Takze na vypisu mam uvedenou castku, kterou jsem vybrala a pod ni kolik cinil ten poplatek (zkratka: ccc : currency conversion charge). Je teda stale vyhodne pro me volit pri vyberu z bankomatu v CR, pri pouziti karty vydane mimo CR: 'bez prevodu' prosim? Dekuji.

Dobrý den,

obvykle bývá výhodnější volit směnu "bez převodu", neboť předem znáte podmínky a kurzy své banky (na rozdíl od často neznámých podmínek/kurzů provozovatelů bankomatů). Máte-li pochybnosti, udělejte si 2 malé testovací výběry hned po sobě a uvidíte.