Banky.cz Bankovní poradna zdarma Spoření #21246, Výběr spořicího účtu

Jak zabezpečit peníze pro rodiče a zároveň dosáhnout stabilního výnosu? Zjistěte více o spoření na přístupném spořícím účtu SPOROINVEST.

Stavební spoření s bonusem 8 500 Kč
19.4.2023 Spoření

Dobrý den, dostala jsem od rodičů peníze k uložení - budu je využívat jen v případě, že bych se o rodiče musela starat a platit jim nějaké nadstandardní služby. Jedná se o 300 tis. Chtěla bych je uložit na nějaký přístupný spořící učet - nevím , kdy je budu potřebovat. V ČS kde má své účty mi nabídli SPOROINVEST jako konzervativní formu spoření - výnos a bezpečnost. Chci se jen zeptat, jestli to tak je nebo je tam ukrytá nějaká "klička", o které nevím ?

Dobrý den,

Sporoinvest (jak již název napovídá) je investiční produkt, nikoliv spořicí účet. Jde o dluhopisový fond krátkodobých investic (vklad není pojištěn proti ztrátě a fond má velmi nízký výnos). Investovat byste měla jen takové peníze, o které můžete přijít. Úspory rodičů pro nečekané výdaje bych doporučil uložit spíše na spořicí účet s úrokem 5-6% (vklad je pojištěn proti ztrátě a nabízí vyšší výnos než nabízený dluhopisový fond).