Jak správně vybrat hotovost u bankomatu Air Bank a vyhnout se poplatku?

6.11.2020 Běžný účet

Dobrý den, kdysi jsem vybíral v zeleném bankomatu Air Bank 5 000 Kč. Byl jsem 29.10. 2020 vybírat v Kauflandu Žatec a chtěl jsem vybrat 3 000 Kč. Bankomat mi stále nabízel "jako naposledy 5 000 Kč" a nešlo to změnit. Nutně jsem hotovost potřeboval a musel jsem tedy vybrat u vedlejšího bankomatu MONETA Money Bank. Za výběr mi pak Air Bank naúčtovala poplatek 25 Kč. Používám plat. karty asi už 25 let, ale výběr u Air Bank to neumím. Jak se to dělá? Mohu žádat o vrácení poplatku 25 Kč a to od koho? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

většina bankomatů (Air Bank, ČS a další) nabízí po přihlášení výběr ve výši naposled vybírané částky. Tento krok lze jednoduše ignorovat a vybrat si přesně tolik, kolik potřebujete. U většiny bank byste s žádostí o navrácení poplatku neuspěl, ale Air Bank umožňuje velmi jednoduše přes internetbanking odmítnout jakýkoliv poplatek o kterém si myslíte, že byl účtován chybně či nespravedlivě. Stačí se tedy přihlásit do internetbankingu, najít poplatek v historii účtu a kliknutím na ikonku vedle poplatku tento poplatek odmítnout.