Kam podat návrh na exekuci bezplatně a jak získat peníze z dlužníka?

Dobrý den, prosím mám rozsudek soudu, že dotycný má zaplatit 7 000 Kč (dluh nevyplacené výplaty). Kam podat návrh na exekuci, abych za to podání nemusela platit a v případě vymožení si právník peníze za úkony vzal od dlužníka? Rozsudek soudu je z května roku 2010. Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

v prvé řadě je třeba upozornit, že dluh starší 10 let bude pravděpodobně promlčený. Návrh na zahájení exekučního řízení se podává k soudu a platí se za něj poplatek. Stejně tak bude právník za sepsání návrhu požadovat odměnu (těžko bude pracovat zadarmo nebo sám vymáhat svou odměnu po dlužníkovi, se kterým nemá nic společného).